CZEGO UCZYMY

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ADVENTURE w Ustce

Czego uczymy w szkole poza podstawą programową:

KREATYWNOŚCI

Uczymy twórczego rozwiązywania zadań, dajemy możliwość samodzielnego próbowania rozwiązywania problemów bez oceniania. To są podstawy rozwoju kreatywności ucznia.

Dział 1

Szacunku dla drugiego człowieka – zwracamy uwagę na to żeby w szkole panowała atmosfera serdeczności, dużą uwagę poświęcamy na tworzenie kultury miejsca i przyjaznych relacji pomiędzy uczniami ale tez w całym zespole.

Dział 2

Empty section. Edit page to add content here.

SAMODZIELNOŚCI, ODPOWIEDZIALNOŚCI

Dajemy przestrzeń dziecku na podejmowanie decyzji, uczymy też, że każde dziecko ma swoje prawa i obowiązki.

Dział 1

Rozwijania swoich pasji – dajemy szanse uczniowi na rozwój swoich indywidualnych zainteresowań, które mogą przekuwać w pasje.

Dział 2

Empty section. Edit page to add content here.

PRACY W ZESPOLE

Uczymy tego jak pracować w grupie, jak poprawnie komunikować się ze sobą, jak udzielać sobie informacji zwrotnej.

Dział 1

Swobodnego wypowiadania się – już w pierwszej klasie uczniowie mają możliwość przygotowywania prezentacji przed klasą. Przygotowujemy je do tego żeby wystąpienie, prezentacja była całkiem naturalnym zadaniem, powszechnym, bezstresowym.

Dział 2

Empty section. Edit page to add content here.

SZACUNKU DLA SIEBIE I SWOJEJ PRACY

Dajemy to czego potrzebuje każdy człowiek- docenienie wysiłku, podziękowanie za pracę, uczymy dziecko jak wykonać zadanie od A do Z i że może czerpać z tego satysfakcję – aby później praca w przyszłości tez dawała mu radość.

Dział 1

Porozumiewania się w co najmniej dwóch językach – w naszej szkole realizowany jest program rozszerzonego języka angielskiego oraz drugi język – hiszpański.

Dział 2

Empty section. Edit page to add content here.

ODKRYWANIA PASJI

Nasz uczeń pozna swój potencjał, predyspozycje, umiejętności kluczowe, które pozwolą mu w przyszłości na rozwijanie swoich pasji z sukcesem.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress