Projekt / Adventure dla Ziemi 2021

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Adventure w Ustce zaprasza mieszkańców Powiatu Słupskiego do udziału w projekcie Adventure dla Ziemi.  Jest to cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych, który w kreatywny sposób pokaże, jak ciekawy i ważny jest kontakt z Ziemią, jak wiele przyjemności niesie ze sobą bycie eko. Uczestnicy zajęć mogą spodziewać się świetnej zabawy w miłej atmosferze.

 

Wstęp wolny / ze względu na ograniczoną ilość miejsc / zapisy obowiązkowe. >>>  Zapisy: przystan@adventure.edu.pl

>> Miejsce: Niepubliczna Szkoła Adventure w Ustce, ul. Darłowska 3b

 

PROGRAM

 

>>> Warsztaty I – Złap kontakt z Ziemią

Dwa warsztaty z gliną. Prowadzące: Agnieszka Pienkos i Joanna Swornowska. Miejsce: Niepubliczna Szkoła Adventure w Ustce.

Termin I -23 października 2021 r. / godz. 10.00 (2h)

Termin II – 6 listopada 2021 r. / godz. 10.00 (2h)

Praca z naturalnymi materiałami – różnymi gatunkami gliny. Zobaczycie, jak ważne jest stosowanie naturalnych materiałów w naszym codziennym życiu. Pobierz bezpłatny bilet na zajęcia

 

>>> Warsztaty II – Daj drugie życie przedmiotom

Dwa warsztaty z recyklingu/upcyklingu. Prowadzące: Kamila Bednarz i Katarzyna Stelmarczyk. Miejsce: Niepubliczna Szkoła Adventure w Ustce.

Termin I – 30 października 2021 r. /godz. 10.00 (2h) Pobierz bezpłatny bilet na zajęcia 

Termin II – 27 listopada 2021 r. / godz. 10.00 (2h) Pobierz bezpłatny bilet na zajęcia

Na pewno macie w szafie stare t-shirty, których już nie nosicie. Pod żadnym pozorem nie wyrzucajcie ich do śmieci. Przynieście je ze sobą na warsztaty rodzinne, które odbędą się 27 listopada 2021 r.
Ten warsztat pokaże wam, jak przydatne okazuje się kolekcjonowanie bezużytecznych z pozoru ubrań. Przekonacie się, jaki potencjał ma w sobie tkanina t-shirtowa.
Podczas krótkiego warsztatu stworzycie autorski dywan, bawiąc się formą i materią. Zobaczycie jak kolorowo może wyglądać makrama.
Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców. Grupa rodziców z dziećmi do 10-20 osób w jednej grupie.
Wstęp wolny / Pobierz bilet: https://app.evenea.pl/event/875452-4/
Warsztaty poprowadzi nauczycielka plastyki i techniki Katarzyna Stelmarczyk. Kasia uwielbia tworzyć rzeczy nieoczywiste, uważa, że żyjemy w nadmiarze rzeczy i nie powinniśmy produkować nowych przedmiotów tylko przerabiać już istniejące. Uwielbia tworzyć wspólnie z dziećmi, obserwować, jak podejmują wyzwania i pokonują własne ograniczenia.

Warsztaty nadające nowe znaczenie zużytym przedmiotom, opakowaniom, ubraniom.

 

>>> Warsztaty III – Idą święta, być eko pamiętaj!

Dwa warsztaty ekologiczne. Prowadzące: Kamila Bednarz i Katarzyna Stelmarczyk. Miejsce: Niepubliczna Szkoła Adventure w Ustce.

       Termin I – 4 grudnia 2021 r. / godz. 10.00 (2h) Pobierz bezpłatny bilet 

Termin II – 11 grudnia 2021 r / godz. 10:00 (2h)Pobierz bezpłatny bilet 

Warsztaty świąteczne prowadzone w wykorzystaniem naturalnych materiałów. Przygotowanie ozdób, stroików, kompozycji artystycznych z naturalnych materiałów itp.

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców /dziadków. Grupa opiekunów z dziećmi do 10-20 osób w jednej grupie.

 

Sponsorami projektu są firma Milarex Sp. z o.o. i Fundacja Kaszubskie Słoneczniki.

Facebook
YouTube