Konferencja

Łódź

RAZEM ZMIENIAMY EDUKACJĘ

29 września w Łodzi odbyła się konferencja pt. „Razem zmieniamy edukację”. Wydarzenie to zorganizował łódzki Regionalny Klub Budzących się Szkół. Na miejscu zebrało się ponad 200 nauczycieli z różnych miast w Polsce. Reprezentantkami naszej szkoły były Maria Kozłowska (nauczycielka muzyki) oraz Alina Fogt (nauczycielka j.polskiego). Program zgromadzenia zawierał pięć wystąpień, a zagadnienia dotyczyły:

  • Zmian w szkole – od czego zacząć?
  • Strategii planu daltońskiego
  • Empatii do dzieci
  • Siły myślenia wizualnego
  • Dlaczego potrzebne są zmian w szkole?

Konferencja uświadomiła uczestnikom wiele pozornie oczywistych prawd o szkole. Każdy z nas, nauczycieli ma wpływ na kształtowanie edukacji. Jeden z prowadzących wykład powiedział zdanie (o nauczycielach): „jesteśmy najbardziej wolnym zawodem”. To od nas zależy, jak będą wyglądały lekcje i czy uczniowie z ochotą będą w nich uczestniczyć. Organizatorzy konferencji zadbali o nas (nauczycieli) tworząc warsztaty praktyczne. Udowodnili tym samym, jak ważne jest działanie w podejściu do wykonywania zawodu.

Wrażenia z konferencji są niesamowite. Okazuje się, że szkoła nie musi być miejscem, gdzie uczniom „wtłaczana” jest wiedza podręcznikowa. Bardzo ważny jest rozwój osób odpowiedzialnych za edukację, poszerzanie horyzontów myślowych. Świat „pędzi” do przodu, więc także i my – nauczyciele – powinniśmy się zmieniać.

1 4 3 5 7 6 8

Facebook
YouTube