Uczniowska samorządność

Pięcioro Uczniów naszej szkoły od kilku dni pracuje nad swoimi kampaniami wyborczymi. Najpierw na korytarzu pojawiły się wyborcze plakaty Kandydatów, potem nastąpiły osobiste prezentacje. Kandydaci – Tomasz (klasa 3), Katarzyna (klasa 5), Ksenia (klasa 7), Julia (klasa 8) oraz Zuzia (klasa 8) – opowiadali o ty, co planują zrobić dla społeczności szkolnej, co zainaugurować, co poprawić, co zmienić… Niektórzy postawili na przemówienie, inni na prezentację multimedialną. Oczywiście czujni Wyborcy zadawali Kandydatom dociekliwe pytania dotyczące ich senackich planów.

Po prezentacji Kandydatów do Senatu Uczniowskiego, Pani Dyrektor dokonała oficjalnej prezentacji Kandydata z ramienia szkoły do Młodzieżowej Rady Miasta – jest nim uczeń klasy 8 – Przemek.

Zanim jednak Kandydaci zabrali głos, pani Dorota Becker – Lesiecka przedstawiał bardzo ciekawy wykład (wsparty prezentacja multimedialną) na temat wyborów. Wyjaśniła w nim istotę demokracji oraz przytoczyła wiele ciekawostek dotyczących wyborów.

Teraz, z zapartym tchem czekamy na 30 września, kiedy to Kandydaci staną do ostatecznego boju o miejsce w Senacie Uczniowskim, a Wyborcy oddadzą swój głos. Ponadto brać uczniowska dokona wyboru Opiekuna, który będzie wspierał działania Senatu całym sercem 🙂