Startujemy z projektem „Ogrody Beni”

Czy plac może zostać zamieniony w ogród?

Czy ogród może mieć coś wspólnego z edukacją?

Czy zieleniec może zaoferować coś więcej niż relaks i odpoczynek?

Może!

Mamy świetną wiadomość, nasz autorski projekt pt. „Ogrody Beni” został doceniony przez Fundację Edukacja dla Demokracji i otrzymał dofinansowanie 40 tysięcy złotych!

Dzięki temu, pomiędzy Słonecznikowym Przedszkolem, a Niepubliczną Szkołą Adventure w Ustce, powstanie bajeczny ogród edukacyjny. Zamienimy zabetonowany plac w zieleniec pełen warzyw, ziół, drzew owocowych i kwiatów. Sami wykonamy grządki, tarasy, rzeźby z wikliny. Będziemy poznawać sekrety przyrody, będziemy się uczyć, bawić, odpoczywać.

Ale najważniejsze jest to, że w przestrzeni Ogrodów Beni, będziemy mogli realizować autorskie pomysły edukacyjne uczniów i nauczycieli. Dzięki temu nauka będzie efektywniejsza, a przede wszystkim ciekawsza.

Wkrótce więcej informacji.