OD KULTURY NAUCZANIA DO KULTURY UCZENIA SIĘ

W ramach rozwoju kompetencji zawodowych nasze nauczycielki – Maria Kozłowska i Alina Fogt, uczestniczyły w konferencji zatytułowanej „Od kultury nauczania do kultury uczenia się”. Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacji nauczycieli w Koszalinie, a wykład poprowadziła Pani dr Marzena Żylińska. Konferencja wniosła nowe spojrzenie na polski system edukacji. Pojawiło się wiele istotnych zagadnień dotyczących sposobów i metod uczenia, a także o roli nauczyciela i ucznia w szkole. Spotkaniu towarzyszyły wielkie emocje, zostało nam (nauczycielom) ukazanych mnóstwo szczegółów, dzięki który mamy okazję nieco zmienić naszą edukację. Wykład odbył się w ramach „Budzącej się szkoły” i stał się inspiracją do dalszych działań.