NAUKA TO PRZYGODA

KONCEPCJA PRACY NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ ADVENTURE W USTCE

Edukacja jest dla nas swego rodzaju podróżą, wycieczką, a nawet włóczęgą w poszukiwaniu wiedzy.

Dla nas… założycieli szkoły, nauczycieli Nauka to przygoda i chcemy by była tym samym dla ucznia. Dlatego dokładamy starań żeby zajęcia w naszej szkole były prowadzone w sposób ciekawy, atrakcyjny dla ucznia. W naszej codziennej pracy stosujemy różne narzędzia żeby uczenie się było przyjazne dla mózgu ucznia. By go angażowało, prowokowało do zadawania pytań i samodzielnego poszukiwania rozwiązań.

Pracujemy metodą projektu edukacyjnego, realizujemy autorskie programy opracowane przez naszych nauczycieli, pracujemy warsztatowo, w terenie, wspieramy indywidualne pasje ucznia.

Zatrudniamy energicznych, pełnych pomysłów nauczycieli. Pracujemy w nielicznych klasach do 20 uczniów. Klasy szkolne przypominają wielofunkcyjne Pracownie, gdzie uczeń może uczyć się warsztatowo.

Dzięki naszemu podejściu edukacyjnemu Uczeń, może się nauczyć, zdobyć kompetencje uniwersalne, z którymi poradzi sobie lepiej w przyszłości:

szacunku dla swojej pracy, nauki,
szacunku dla drugiego człowieka,
samodzielności,
pracy w zespole,
umiejętności wyszukiwania i zastosowania wiedzy,
swobodnego wypowiadania się,
porozumiewania się w dwóch językach,
kreatywnego rozwiązywania problemów.
Pozna także swój potencjał, predyspozycje, umiejętności kluczowe, które pozwolą mu w przyszłości na rozwijanie swoich pasji z sukcesem.

Facebook
YouTube