Gdynia

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ” Więcej uczenia się, mniej kontroli”

14 listopada, wychowawczyni klasy I, pani Aneta Karwacka, wzięła udział w Ogólnopolskiej Konferencji „Więcej uczenia się, mniej kontroli” , która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 52 w Gdyni.

Co zrobić, żeby pomiar dydaktyczny nie zabierał czasu, który mógłby być przeznaczony na naukę, a dzieci nie wynosiły ze szkoły przekonania, że celem nauki są stopnie, świadectwa z paskiem czy miejsce w rankingach. To nie stopnie są celem szkoły, ale rozwój dzieci. W dobrej szkole mogą rozwinąć swoje zainteresowania i fascynacje.

Dobra szkoła to nie jest szkoła, w której nie ma problemów, ale szkoła, w której o problemach można otwarcie rozmawiać. Ale właśnie ta gotowość do szczerych rozmów i mierzenia się z trudnymi problemami jest czymś trudnym, bo w szkołach od zawsze staraliśmy się stworzyć dokumentację, która pokazywała, że u nas, żadnych problemów nie ma.

Rozmawiajmy otwarcie o problemach szkoły, bo tylko tak możemy je rozwiązać!  (…)

Mózg najintensywniej uczy się wtedy, gdy zapomina, ze się uczy. To wtedy uwalnianych jest najwięcej neuroprzekaźników i to wtedy najwięcej zapamiętujemy.  „

Nasza nauczycielka wróciła z głową pełną pomysłów i inspiracjami do dalszej pracy z uczniami!

Zapraszamy do odwiedzenia strony: