Tabliczka mnożenia na szóstkę :)

Po tygodniu przygotowań 1października odbył się finał XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczniowie klas III –VIII zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Nad poprawnością rozwiązań czuwała komisja egzaminacyjna z klasy III – Adela i Bartek oraz z klasy  VIII – Zuzia, Julia i  Karolina.

Na pierwszej stacji  uczniowie losowali  kartki z 5 przykładami  z tabliczki mnożenia. Poprawna odpowiedz na wszystkie przykłady  dawała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Druga stacja to była gra matematyczno sportowa „matematyk piłkarz”. Przy strzelaniu goli, uczniowie rozwiązywali przykłady z tabliczki mnożenia. Było przy tym dużo śmiech,  dopingu, krzyku i  radości.

Gdy  wszyscy uczniowie sprawdzili  swoje umiejętności z tabliczki mnożenia  oraz przeszli grę, okazało się, że dwóch z nich ma taki sam wynik. Najlepszego matematyka piłkarza musieliśmy wyłonić w dogrywce. Tu emocje sięgnęły  zenitu. Jedni kibicowali Frankowi,  a drudzy Przemkowi.  W efekcie Najlepszym matematykiem piłkarzem został Przemek, który został udekorowany przez Panią Dyrektor żółtą szarfą zwycięzcy.

Uczniowie, którzy zaliczyli tabliczkę mnożenia otrzymali  Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.  Nad całością zabawy  czuwała pani Ania.

?