Uroczyste otwarcie edukacyjnych Ogrodów Beni w Ustce

Działo się.
We wtorek, 14 września, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Przy Niepublicznej Szkole Podstawowej Adventure w Ustce otwarto permakulturowy ogród dydaktyczny.

Ogród Edukacja Ekologia Demokracja Sztuka

Otworzyliśmy edukacyjne Ogrody Beni.
Uroczyście, wspólnie z gośćmi i przyjaciółmi.
Edukacja jest najważniejsza, edukacja to coś więcej niż oceny – to wychowanie mądrych ludzi, świadomych i odważnych obywateli.
Uczniowie Adventure zakręcili kołem fortuny, a goście wzięli udział w eko konkursach. Przyjemnie było popatrzeć jak dzieci z klasy 3 przepytują dorosłych z ekologii.
Było zwiedzanie ogrodu i ciekawe stacje edukacyjne: własnoręczne robienie kiszonek, grządka permakulturowa, angielski i iPady w ogrodzie, matematyka przedszkolaka w kuchni błotnej, teatr w ogrodzie,… no i pomidory Teresy:))
Było dzielenie się wiedzą i …uśmiechem.
Było też refleksyjnie i wspomnieniowo o Patronce Ogrodów – Beni Skrzypek.
Dopisali Goście.
Dopisała pogoda.
A wszystko przy dobrej muzyce, w wykonaniu Gypsy Jazz Duet i smacznym poczęstunku – roślinnej kuchni, którą przygotowała Przystań Adventure.

Wszystko w Ogrodzie.
Da się?
Da się
Podziękowania dla wszystkich wspaniałych gości, którzy zechcieli dzielić z nami to ważne dla nas wydarzenie:

Danuty Wawrowskiej – Radnej Sejmiku Województwa Pomorskiego, delegatki z Urzędu Marszałkowskiego,

Jacka Maniszewskiego – Burmistrza Miasta Ustka,

Elizy Mordal – Rzeczniczki Urzędu Miasta w Ustce

Marty Makuch – zastępczyni Prezydentki Miasta Słupsk,

Karoliny Keler –  delegatki z Urzędu Miasta Słupsk (Wydział Edukacji) oraz Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, Dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku

Doroty Szczęśniak – Abramczyk  – Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Ustka

Rafała Kulety – zastępcy Wójta Gminy Ustka

Zbigniewa Podolaka  – zastępcy Dyrektora Centrum Kultury Gminy Słupsk

Patrycji Czawłytko – Prezeski Centrum Inicjatyw Obywatelskich

Magdaleny Cieślickiej  – Dyrektorki Słonecznikowego Przedszkola w Kobylnicy

Bogumiły Lenard – Dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 1 im. kpt. Leonida Teligi w Ustce

Beaty Przybylskiej – Dys – delegatki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce

Kazimierza Lisieckiego – Dyrektora I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku

Agnieszki Suskiej – psycholożki ze Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku,

Moniki Ogrodnik –  z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku

Moniki Zenik –  ze Spółdzielni Socjalnej Drabina

Wojciecha Błaszczyka – z Centrum Integracji Społecznej

Władysławy Graniak – Prezeski Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Magdy Tramer – z Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku

Małgorzaty Nowotnik i Grzegorza Werry –  członków Rady Fundacji Kaszubskie Słoneczniki.

Podziękowania dla Zespołu – jesteście wspaniałe, wspaniali.